PANERAI TARİHÇESİ - Replika Saat Mağazası, Replika saat satışı - Etaborsasi.com
E-mail       Şifre      
0555 570 94 41
info@etaborsasi.com
Weltbeste Replika Website
Versandzeit 7-14 Tage
7/24 erreichbar
24 Monate Garantie
Ana Sayfa
İletişim
S.S.S.
Hakkımızda
Blog
Önemli Bilgi
ÜRÜNLER
BİLGİ SAYFALARI
E-BULTEN

Blog
Blog
PANERAI TARİHÇESİ
21 Kasım, 2016

Panerai 1960 yılında Gusto Panerai tarafından Floransa’da kurulmuştur. Hassas saat mekanizmaları üretmek ve İsviçre yapımı saatlerin bakım ve onarımını yapmak için Figlio isimli küçük bir atölye ile saat dünyasına adımını atmıştır. Bu atölye 20. Yüzyılda ismini Officine Panerai olarak değiştirmiştir. Bu arada geçen süre içersinde İtalyan donanması ile ilişkileri gelişmiş ve donanmaya derinlik ölçüm aletleri ve teknik ölçüm aletleri tedarik etmeye başlamıştır.

1915 yılında Guido Panerai donanmada kullanılmak üzere su altında da okunabilecek  Radiomir’i keşfetmiş, patentini almış ve üretmiştir.

1935 yılında İtalyan donanması Panerai firmasını donanmaya saat üretmesi için görevlendirmiştir. Saatlerde istenilen özellikler su geçirmez olması ve su altında okunabilmesi olmuştur. Uzun çalışmalardan sonra 1938 yılında Rolex arka kapak, Rolex tepe ve Rolex mekanizmalı ilk resmi donanma saati teslim edilmiştir.

Zaman içersinde marka kendini geliştirmiş, günümüzde de kendini koruyan göstergelere yönelmiştir. Halen Marina serisinde kullanılan tepe kilit sistemi geliştirilmiş ve 1956 yılında İtalya’dan patenti alınmıştır.

Hem 2. Dünya savaşında kullanılan saatleri hem daha sonrasında tedarik ettikleri sınırlı sayıdaki rütbe saatleri ile Panerai, İtalyan donaması başta olmak üzere dünya donanmaları arasında bir efsaneye dönüşmüştür.

1960 ve 1993 yılları arasında marka ve çalışmaları ile ilgili bilgi bulunmamasına karşılık 1993 yılında koleksiyoncuları hedef alan tasarımları Luminor ve The More Nostrum chronograf çok sayıda tekrar üretilmiştir. Bu saatlerin görmüş olduğu yoğun ilgiden dolayı Panerai 1997 yılında Vendome Group tarafından satın alınmıştır.

Yeni yönetim her sene ayrı modellerde kısıtlı sayıda üretim yapmış bu sayede hem piyasanın marka üzerindeki ilgisi sabit tutulmuş hem de bu politika sayesinde marka değeri ve imajı artmıştır.

Panerai halen dünyanın en çok satan saatlerinin başında gelmektedir.

Gizlilik ve Kullanım Şartları - Kargo ve Taşıma Bilgileri - Garanti ve İade - Blog -


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır